video

Делови од легуре титанијума за медицинску опрему

Кичмени имплантат се ломи при 14.000 циклуса оптерећења током ПМДА тестирања на замор. Ваш 8-месечни улазак на тржиште Јапана је на тезги. Алат од 340.000 евра мирује. Основни узрок: одступање зида навоја од 0,03 мм у односу на 3-осни ЦНЦ — требало је да буде 5-осни. Ово је разлика између добављача који цитира "делове од титанијума" и оног који разуме АСТМ Ф136 проток зрна за носеће импланте. Цхина Супер Тецх Цо., Лтд. производи ту разлику.

  • Представљање производа

Зашто титанијум пружа оно што челик не може

Титанијум обезбеђује комбинацију коју нерђајући челик или кобалт-хром не могу да реплицирају: биокомпатибилност која прелази цитотоксичност према ИСО 10993, чврстоћу-до-тежину 40% већу од 316Л и модул еластичности (110 ГПа за Ти-без 6Ал-2 кортикалну структуру ближу) челика 193 ГПа - смањење стреса штита који узрокује ресорпцију кости.

За произвођаче медицинских уређаја у Немачкој, Јапану, Индији и југоисточној Азији, титанијум је регулаторни предуслов, а не избор материјала. ЕУ МДР Цласс ИИа+ имплантати захтевају ИСО 10993-1:2018. Јапански ПМДА захтева МХЛВ обавештење 169. Индијски ЦДСЦО следи ИМДР правила. Сва три референтна ИСО 5832-3 за Ти-6Ал-4В - и сва три одбијају материјал без њега.

АСТМ Ф136 вс Ф1472 вс Ф67: Избор степена

АСТМ Ф136 / ИСО 5832-3 (Ти-6Ал-4В ЕЛИ, Граде 23) је премиум класа за имплантате који носе оптерећење – кука, бутне компоненте колена, кавези за кичму, зубни импланти. Ознака ЕЛИ ограничава кисеоник на 0,13% (у односу на 0,20% у степену 5), смањујући прелаз од дуктилног до кртог и повећавајући жилавост лома за 20%. За имплантате који преживе 10+ милиона циклуса оптерећења ин виво, ово није академско.

Имовина

Ф136 (разред 23 ЕЛИ)

Ф1472 (5. разред)

Ф67 (разред 2 ЦП)

Стандард

АСТМ Ф136 / ИСО 5832-3

АСТМ Ф1472

АСТМ Ф67 / ИСО 5832-2

Апликација

Носиви импланти{0}

Хируршки инструменти

Не-неносиви- имплантати

Граница течења (МПа)

Веће или једнако 795

Веће или једнако 860

Веће или једнако 275

УТС (МПа)

Веће или једнако 860

Веће или једнако 930

Веће или једнако 345

Издужење (%)

Веће или једнако 10

Веће или једнако 10

Веће или једнако 20

Уобичајена замка: добављачи наводе „Ти-6Ал-4В“ без навођења ЕЛИ у односу на не-ЕЛИ. За медицинске импланте, само Ф136 (ЕЛИ) је прихватљив. Ф1472 (Граде 5) је за апликације које не носе-оптерећење{15}}имплантата као што су ручке хируршких инструмената. АСТМ Ф67 / ИСО 5832-2 (Граде 2 ЦП) је радна машина за имплантате који не носе оптерећење - коштане плоче, шрафови, лобањске мреже. Пасивациони слој ТиО₂ обезбеђује отпорност на корозију 3к већу од 316Л у физиолошким срединама. Свака партија мора да садржи ЕН ​​10204 3.1 сертификат, АСТМ Е8 извештај о затезању и величину зрна по АСТМ Е112 (мање или једнако АСТМ 6 за ковану шипку). Закључак: ако сертификат не наводи ЕЛИ, претпоставите да није.

Како 5-осни ЦНЦ смањује геометријске дефекте

Геометрија производње је место где се добављачи разликују. Медицински титанијумски делови не успевају из два разлога: дефекти материјала (који се могу пратити до топљења) и геометријски дефекти (следљиви до машинске обраде). Тибијални носач има закривљену зглобну површину (радијус 30-60мм), кобилицу са подрезима и 4 рупе за шрафове на 15-25 степени од вертикале. На 3-осни ЦНЦ, ово захтева 4 подешавања - свако додаје ±0,02 мм, кумулативно ±0,08 мм. На 5 оса, 1 подешавање, укупно ±0,02 мм.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 микрона под оптерећењем - праг на коме фиброзно ткиво инкапсулира имплантат уместо урастања кости. Имплантат пропада за 3-5 година уместо 15-20. То је трошак уштеде од 30% на машинској обради.

Толеранција и спецификације површине

Способност

3-осни ЦНЦ

5-осови (Кина Супер Тецх)

Цлиницал Импацт

Толеранција положаја

±0.08мм

±0.02мм

Прецизност уклапања имплантата

Завршна обрада (Ра)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Смањује адхезију бактерија

Сложеност карактеристика

2.5Д геометрије

Потпуно 3Д + подрезивање

Одговара анатомском дизајну

Број подешавања

4+ подешавања

1 сетуп

Елиминише кумулативну грешку

Тачност навоја

6г класа

4х разред

Елиминише отвор завртња за закључавање

Храпавост површине (Ра) је најчешће цитирана спецификација, али најмање дијагностичка. Површина може имати Ра 0,4 μм и још увек сакрити 50 μм микро-пукотине од тупе алатке. За површине имплантата, Рз (мање или једнако 3,2 μм не-зглобно) и заостало напрезање (пожељно је компресивно 200-400 МПа) важнији од самог Ра. Цхина Супер Тецх прати хабање алата на сваких 8 делова преко сензора силе, одржава пХ расхладне течности 8,5-9,5 и примењује кисело нагризање након обраде према АСТМ Б600.

Шта регулаторни путеви захтевају по тржишту

Регулаторни захтеви се оштро разликују у Немачкој, Јапану, Индији и југоисточној Азији. Немачка захтева ЦЕ ознаку према ЕУ МДР 2017/745. За класу ИИб имплантабилног титанијума, нотификовано тело (ТУВ СУД, БСИ, ДЕКРА) прегледа техничку документацију према Анексу ИИ. Добављач обезбеђује ЕН 10204 3.1 сертификате материјала, биокомпатибилност према ИСО 10993-5 и 10993-10, валидацију обраде (ИК/ОК/ПК) и управљање ризиком према ИСО 14971. Временски рок: 12-18 месеци.

Захтеви за Јапан, Индију и југоисточну Азију

Јапан не прихвата ЦЕ ознаку или ФДА 510(к). Страни произвођачи именују носиоца одобрења за стављање у промет (МАХ) и подносе га ПМДА у складу са МХЛВ обавештењем 169. ПМДА захтева сертификате за млин са записима о термичкој обради, плус ЈИС Т 0301 податке о испитивању корозије - за Јапан-, који су ретко доступни од европских добављача. Временски оквир: 10-14 месеци за разред ИИИ.

Индијски ЦДСЦО захтева регистрацију према МДР 2017. За имплантате класе Ц/Д, индијски овлашћени представник је обавезан. Цертификати о материјалу морају бити оверени и апостилирани. Тржишта југоисточне Азије се разликују: Сингапур ХСА директно прихвата ЦЕ ознаку (најбрже, 3-6 месеци). МДА Малезије захтева локалну регистрацију плус ЦЕ. Индонезија БПОМ захтева податке о локалним клиничким испитивањима за класу Ц+ (најдуже, 18-24 месеца). Тајланд ФДА прихвата ЦЕ + ИСО 13485. Министарство здравља Вијетнама захтева лиценцу локалног дистрибутера. Заједничка нит за све: ИСО 13485 сертификат произвођача, потпуна следљивост (ЕН 10204 3.1 или еквивалент) и биокомпатибилност према серији ИСО 10993.

 

ФАК

П: Шта је АСТМ Ф136 и зашто је то важно за медицинске имплантате?

О: АСТМ Ф136 наводи Ти-6Ал-4В ЕЛИ (Граде 23) за хируршке импланте. ЕЛИ степен затвара кисеоник на 0,13%, повећавајући отпорност на лом за 20% у односу на Граде 5. За имплантате који преживљавају циклусе оптерећења од 10 милиона и више, Ф136 је једина прихватљива спецификација.

П: Какву завршну обраду можете постићи на површинама имплантата од титанијума?

О: Ра 0,2-0,4 μм на 5-осном ЦНЦ-у, са Рз мањим или једнаким 3,2 μм. Киселинско нагризање након обраде према АСТМ Б600. Верификовано заостало напрезање при притиску 200-400 МПа. Извештај о интегритету површине укључен у сваку партију.

П: Да ли испоручујете ЕН 10204 3.1 сертификате за немачка нотификована тела?

О: Да. Сертификати укључују топлотни број, хемијску анализу (ИЦП-ОЕС), механичка својства (АСТМ Е8), оцену укључивања (АСТМ Е45), величину зрна (АСТМ Е112). ТУВ СУД и БСИ су их прихватили за МДР техничке прегледе датотека од 2019.

Како ток посла набавке одређује ослобађање партије

Ток рада набавке одређује да ли ваша прва партија прође улазну инспекцију. Сваки корак производи документацију која пада директно у вашу МДР техничку датотеку, ПМДА апликацију или ЦДСЦО досије. Документација је уграђена у производњу, а не посебна испорука. Ево процеса од 7 корака који спроводимо за сваку наруџбу медицинског титанијума.

1. РФК са цртежима → 24х понуда (класа материјала, толеранција, количина, време испоруке према АСТМ Ф136)

2. Потврда материјала → резервација парцеле + ЕН 10204 3.1 преглед од АТС Кина

3. Прототип (50 ком) → 5-осна ЦНЦ валидација + Зеисс ЦММ извештај (15 димензија по АС9102)

4. Инспекција првог артикла → ФАИ по АС9102 (прихваћен од стране ЕУ/ЈП/ИН регулатора)

5. Производња (500+ ком) → у-процесу инспекција сваких 25 делова + АКЛ 1.0 по ИСО 2859

6. Пуштање серије → сертификат о усклађености + запис о серији + матрица следљивости према ИСО 13485

7. Испорука → паковање са азотом-пречишћеним према АСТМ Д4169, снимач података о температури на захтев

Зашто Цхина Супер Тецх пружа документацију која преживи преглед

Цхина Супер Тецх Цо., Лтд. (моли-тунгстен.цом) обезбеђује делове од легуре титанијума произвођачима медицинских уређаја у 27 земаља. Наша титанијумска операција покреће 5-осне ДМГ МОРИ и Мазак обрадне центре, са метрологијом Зеисс ЦММ и Кеиенце оптичким компараторима. Извори материјала потврђени преко АТС-а (Кина) и СГС-а (Јапан). ИСО 9001:2015 сертификован, ИСО 13485:2016 је у току (К1 2026).

Не такмичимо се са{0}}продавницама цена у Венџоуу са 30% нижим ценама. Ми се такмичимо у документацији која преживи ваш преглед Нотификованог тела, питања ПМДА и интерну ревизију квалитета. Звучи скупо? Није. Одбијени сертификат о материјалу кошта 10 пута више у временском року. Израчунај.

Затражите бесплатан пакет узорака материјала (Ф136 + Ф67 купони са ЕН 10204 3.1 сертификатима) - испоручен ДХЛ-ом у року од 48 сати, без накнаде, без обавеза за квалификоване произвођаче медицинских уређаја. Пошаљите цртеже на [емаил протецтед] за 24-часовну понуду са комплетним прегледом документације.

 

 

 

 

 

 

 

Popularne oznake: делови легуре титанијума за медицинску опрему, Кина делови легуре титанијума за произвођаче медицинске опреме, добављаче, фабрика

Pošalji upit

(0/10)

clearall